אודות התיכון

תיכון האקדמיה הוא בית ספר מוביל ברמה הארצית לאומנויות במה כבר מעל 50 שנים. 

תכנית הלימודים בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול משלבת לימודים עיוניים של מקצועות הליבה ברמה גבוהה עם התמחות במוסיקה ומחול.  

תיכון האקדמיה הוא בית ספר ייחודי על -איזורי, ארצי, ביתם של שוחרי המוסיקה והמחול בירושלים ובסביבתה, מעניק הכשרה אומנותית רחבה ומעמיקה בתחומים אלו. 

ההכרה בתיכון האקדמיה כייחודי ארצי ניתנה לו בזכות הרמה הגבוהה של ההישגים האומנותיים ויחודו של התיכון כשותף בעמותת האקדמיה למוסיקה ולמחול.  התלמידים למוסיקה מקבלים שיעורי הרמוניה, סולפז', היסטוריה של המוסיקה, ספרות המוסיקה, יצירה, וכן משתתפים בסדנאות, מקהלות, תזמורות והרכבים קאמריים. התלמידים למחול לומדים היסטוריה של המחול, מוסיקה למחול, אנטומיה, שיעורים מעשיים בבלט קלאסי, מחול מודרני, ג'אז, אילתור וכוריאוגרפיה, וגולת הכותרת: השתתפות בסדנאות רפרטואר עם כוריאוגרפים ידועי שם בארץ. 

במקביל למצוינות האומנותית בוגרי כיתה יב' בביה"ס מסיימים עם תעודת בגרות מלאה ובהישגים עיוניים גבוהים מאוד בדומה לבתי הספר המובילים בירושלים.  אחוז הזכאות לתעודת בגרות מלאה בשנים האחרונות מעל 90%.   

מצויינות בהוראה – צוות המורים מורכב מאומנים מהשורה הראשונה בישראל בתחום המוסיקה והמחול וממורים מנוסים, המובילים את לימודי מקצועות הליבה עד לתעודת בגרות מלאה ברמה לימודית גבוהה, תוך העשרת ידע העולם של התלמידים, פיתוח חשיבה ביקורתית ויכולת למידה עצמאית. 

טיפוח מצוינות אישית – תיכון האקדמיה מכשיר את תלמידיו למצויינות אישית, ביחס ליכולותיו של כל תלמיד, מצוינות הנמדדת במאמץ ובהתקדמות. החינוך למצוינות מבוסס על הערכים – התמדה, אחריות אישית, משמעת עצמית לצד שיתוף פעולה ועבודת צוות, בתחום העיוני והאומנותי כאחד.   

הצוות החינוכי-חברתי שואף לחנך אומנים צעירים לרגישות ואכפתיות חברתית, ולתרומה מכשרונם לקהילה, מתוך ההכרה בכוחה של האומנות כמנוף חברתי, ריגשי ונפשי.  פרויקטים חברתיים רבים משולבים בתכנית השנתית, עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה כאן באתר.  

האקלים החברתי בביה"ס יוצא דופן לטובה, חף מאלימות, הכלה וקבלה מובילות את התנהלות התלמידים בינם לבין עצמם כמו גם בין הצוות לתלמידים וכפועל יוצא מכך בין התלמידים לצוות. 

הבניין המרווח ממוקם בקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם, ובו פועל גם הקונסרבטוריון המצוין שליד האקדמיה, במתחם מתקנים בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ביותר. היחס המספרי בין מורים לתלמידים מאפשר הענקת תשומת לב אישית לכל התלמידים, אשר מבטיחה את מימוש הפוטנציאל האמנותי והאינטלקטואלי של כל אחד ואחת. שיתוף הפעולה הפדגוגי והאמנותי עם הקונסרבטוריון, מאפשר תמיכה רצופה בתהליך הכשרתם של האמנים הצעירים. כל תלמידי מגמות המוסיקה והמחול זוכים לעמוד ולהופיע על במה בתנאים מקצועיים במהלך השנה. הרכבים מוסיקליים  פועלים במסגרת התיכון והקונסרבטוריון מוזמנים לעתים קרובות להשתתף בטקסים ואירועים ציבוריים של המדינה, וכן להופעות בחו"ל, מופיעים יחד עם התזמורת הסימפונית ירושלים ותזמורות נוספות. בנוסף, תלמידים משתתפים בפרויקטים קהילתיים מיוחדים, ומופיעים בבתי אבות ובבתי חולים. 

הערכים המשותפים לעיסוק באומנות ולמצוינות האישית בלמידה מתחזקים מהשילוב בין השניים, ומעצימים את אישיות התלמידים במהלך שנות לימודיהם בתיכון. 

ההזדמנויות רבות במגוון תחומים, אומנותיים ועיוניים, מסייעים לתלמידים לגלות את נקודות החוזק האישיות של כל אחד ואחת ולחוות חוויות הצלחה.  

בוגרי ביה"ס מספרים שהערכים שרכשו במהלך השנים בתיכון מלווים אותם במסגרות הבאות של החיים, המשמעת העצמית, ההתמדה, ניהול הזמן והעומס, השאיפה למצוינות מביאים אותם להצטיין בכל אשר יבחרו לעשות בהמשך דרכם.  

קישורים מהירים

מערכת שנתית

חטיבת ביניים

מערכת שנתית

חטיבה עליונה