דבר המנהלת

 כמה טוב לחזור הביתה!!

אז מה זה בית? 

בית זה מקום שאתה רוצה לחזור אליו, בית זה מקום שגם אם טעית תמיד יאהבו אותך, בית זה מקום שיחבקו אותך כשקשה לך ויגידו שיהיה טוב, ואתה אכן תאמין שיהיה טוב כי יש על מי לסמוך. 

בית זה הרגלים שמלווים אותך שנים והם לגמרי חלק ממך, 

בית זה יציבות, 

תיכון האקדמיה זה בית!!

5 שנים שלא הייתי בבית, התנסיתי בחוויות חדשות ולמדתי המון על העולם שבחוץ, גם לצאת לפעמים מהבית זה חשוב. היתה לי הזדמנות להסתכל על האקדמיה מזוית אחרת, מבחוץ רואים דברים שלא תמיד יודעים להעריך מבפנים, מבחוץ – קודם כל רואים כמה התיכון שלנו מיוחד, אין עוד אחד כזה.

6 שנות חיים שתלמיד.ה עובר.ה בתיכון  שיש בהן כל כך הרבה ערך נוסף, חוויות והזדמנויות שבונות יכולות, בונות אישיות ויוצרות זכרונות משמעותיים שנשארים לכל החיים.

אז רציתי לספר לכם למה התגעגעתי – 

התגעגעתי למורים ולמורות, כל אחד תותח בתחומו, התגעגעתי לתלמידים ותלמידות מוכשרים בצורה יוצאת דופן, עצמאיים ובוגרים שאפשר לדבר איתם בגובה העיניים. התגעגעתי לעצור הכל באמצע היום כדי לשבת להאזין למוסיקה בקונצרט, התגעגעתי לרגע הזה שבמופע מחול באולם שרובר הלב מחסיר פעימה.

אז בכל זאת משהו חדש מתחיל היום, להיכנס לתפקיד חדש זה מרגש,  זה גם מפחיד, זה מעורר חששות בכל גיל, עברו 5 שנים שלא הייתי כאן, אני כבר לא מכירה אף תלמיד.ה… 

אז אני אומרת לעצמי ולכל התלמידים והתלמידות שמרגישים היום כמוני – קודם כל נתבונן ונלמד את הסביבה, ראשית נבדוק מה מוצא חן בעניינו במה שאנחנו רואים סביב ואותו נאמץ ונשמור, אחר כך בחלוף הזמן נחשוב מה כדאי לשנות.

נזכיר לעצמנו שמה שעברנו עד כה בחיים הכין וחיזק אותנו כדי להצליח במקום חדש, וגם אם זו ממש הפעם הראשונה במקום חדש נאמין שאנחנו יכולים ונעשה את הכי טוב שאפשר!!

שנה טובה ובהצלחה לכולנו!

אילנה אוקס אוריצקי

מ"מ מנהל ביה"ס

קישורים מהירים

מערכת שנתית

חטיבת ביניים

מערכת שנתית

חטיבה עליונה