התכנית העיונית

תלמידי תיכון האקדמיה ניגשים לבגרות מלאה, במגמת המוסיקה או המחול בהיקף של 5-10 יח"ל ומגיעים להישגים גבוהים ביותר בבחינות בגרות, האוירה הלימודית יוצאת דופן. 

בית הספר שלנו הינו בית ספר אינטימי שמגיעים אליו תלמידים שבחרו ללמוד בו. צוות ההוראה קטן מנוסה ואיכותי.  

בחטיבת הביניים (ז-ט) נלמדים כל מקצועות החובה ומשולבים בתכנית הלימודים הייחודית שלנו. נלמדים תכנים רלוונטיים לגיל התלמידים ולנושאים החברתיים והערכיים החשובים לשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים, כך נוצרת מעורבות גדולה של המורים בהוראה, וכתוצאה מכך- סקרנות ולמידה פעילה של התלמידים. הלמידה מתבצעת באמצעות עבודות חקר, הפקת תערוכות אמנותיות, למידה מקוונת פעילה באתרי אינטרנט וסיורים לימודיים. 

בתיכון (י-יב) נלמדת תכנית הלימודים לקראת בחינות הבגרות ע"פ הנחיות משרד החינוך. מקצועות החובה נלמדים ברמה גבוהה ביותר, בדגש על העשרה והעמקה בחומר אף מעבר לדרישות הבגרות.  לצד מגמות מוסיקה/מחול, (מגמות מוכרות ע"י האוניברסיטאות ומזכות את התלמידים בבונוס בממוצע הציונים הסופי של תעודת הבגרות) לומדים התלמידים את מקצועות החובה לבגרות: מתמטיקה(3, 4, 5 יח"ל), עברית, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך, ספרות, אנגלית (לימודי האנגלית בכיתה נלמדים ברמת 5 יח"ל, במקביל פועלת קבוצת דוברי אנגלית בכל שכבה). המקצועות הנ"ל מזכים את התלמידים בתעודת בגרות מלאה.   

בנוסף – תלמידים המעוניינים להגביר לימודי מקצועות נוספים יכולים לבחור במגמה נוספת בביה"ס:  הסטוריה (5 יח"ל), ספרות (5 יח"ל), ערבית (5 יח"ל), ביולוגיה (5 יח"ל). כמו כן ניתן לשלב למידה בכיתה על-איזורית במגמות נוספות כגון: מדעי המחשב, פיסיקה ועוד.. 

מתוך הבנה כי רבים מהתלמידים יבחרו לאחר סיום התיכון ללמוד במסלול אוניברסיטאי רגיל במגוון מקצועות, חשוב לנו להשאיר את כל הדלתות פתוחות מבחינה אקדמית, לכן אנחנו מקפידים על רמה עיונית גבוהה שתפשר לתלמידים לצאת עם תעודת בגרות שאיננה נופלת בהישגיה מכל בית ספר עיוני מצוין אחר בעיר. קיומם של מופעים ושיאים אמנותיים לפני הרבעון האחרון של שנת הלימודים מאפשר לתלמידי התיכון להתפנות ללמידה ולמיצוי יכולותיהם העיוניות בבחינות הבגרות. 

תלמידים שזקוקים לתגבור לימודי נעזרים בשיעורים פרטניים שמועברים ע"י צוות ההוראה, בשיעורים אלו נרכשות מיומנויות למידה (פיתוח הרגלי למידה, הכנת שיעורי בית עם מורה מלווה ועזרה בעיבוד חומר שנלמד בכיתות).   

תלמידים חזקים במיוחד ימצאו אתגר בשילוב העיוני והאומנותי ובמגוון המקצועות שמוצע להם ובדרישות האמנותיות הגבוהות שיוצבו בפניהם. 

כך זוכים התלמידים לעסוק במה שהם אוהבים במקביל ללמידה העיונית הרגילה, מה שגורם להם  ללכת בחיוך לבית הספר😊 

קישורים מהירים

מערכת שנתית

חטיבת ביניים

מערכת שנתית

חטיבה עליונה