שאלות ותשובות

  1. המגמות נלמדות על פני שש שנים, ולא שלוש
  2. מורים מקצועיים מהשורה הראשונה בארץ.
  3. אוריינטציה קלאסית כולל ג'אז
  4. מבחני בגרות פנימיים שנכתבים ונבדקים על-ידי צוות ביה"ס, ומוכרים על-ידי משרד החינוך, הודות למצוינותו של ביה"ס.

תלמידי ומורי ביה"ס בעלי מוטיבציה ורצון ללמוד וללמד ומכאן הישגיו הגבוהים כבית ספר מוביל בעיר, ברמה העיונית כמו ברמה האומנותית. כ-90% מהתלמידים זכאים לתעודת בגרות, עם אחוז מצטיינים גבוה.  

לא! האקלים החברתי בביה"ס מייצר אווירה משפחתית אמיתית, הכלה וקבלה האחד של השני. העובדה שהתלמידים רוקדים ומנגנים יחד בהרכבים שונים מייצרת חיבורים וקשר בין כיתות ושכבות שונות. לצוות החינוכי אמירה נחרצת כנגד אלימות בכלל ובריונות ברשת בפרט, השיח החינוכי חברתי החל מכיתה ז' בנושאים הללו מונע אירועי אלימות. 

 תלמידים מצוינים נהנים מעומס ומעיסוק, ולכן רבים מהם בוחרים להיות חברים בתנועות נוער או גופי אמנות נוספים, ואנחנו מעודדים אותם לכך ומתחשבים בהם. 

 לחץ ותחרות הם פועל יוצא של שאיפה מתמדת למצוינות אישית והצטיינות מקצועית.
כל מי שבחר לעסוק באמנות באיכות ביצוע גבוהה- בחר לחיות עם מתח, לחץ, אדרנלין. יש מודעות רבה בבית הספר לנושא וחשיבה מושקעת בתיעול רגשות אלו לערוצים מגייסי עבודה ולא משתקים.
במערכת הלימודים מתקיימים שעורים המלמדים את התלמידים להתמודד עם הבחירות שלהם ולפתח הרגלי למידה וכשורי חיים, כבר מכיתה ז'. בכל השנים מתקיים שיעור עם מורה חונך שמלווה את התלמידים בתהליכים שונים הקשורים בעיסוק באמנות: לחץ, תחרות, פחד במה, פירגון והתלבטויות.

העובדה כי כל אוכלוסיית התלמידים דוברת אותה שפה מנטלית, תרבותית, ערכית, מקילה לעיתים ומאפשרת התמודדות בית ספרית עם הנושא.

מטרתו של שכר הלימוד לאפשר את תכנית הלימודים האומנותית, לצד הלימודים העיוניים. כיוון שבית הספר אינו מתוקצב כתיכון עירוני, שכר הלימוד הגבוה מאפשר לקיים לימודי מגמות ברמה הגבוהה ביותר ובתשתית נאותה ומתקדמת. 

קיימת קרן מלגות למשפחות הזקוקות להנחה על רקע כלכלי –  מדיניות בית הספר היא לאפשר לכל תלמיד מוכשר במוסיקה או במחול בירושלים ובארץ להנות מ-6 שנים לימוד של איכות ומקצועיות, מבלי שבעיה כלכלית תשפיע על מיצוי יכולותיו. 

האם אצטרך לריב עם הילד שלי כדי שיקום כל כך מוקדם בבוקר? 

לא תאמינו, אך ממש לא! מניסיוננו תלמידי תיכון האקדמיה מגלים אחריות אישית יוצאת דופן ולומדים לנהל את עצמם מגיל צעיר מאוד, מפתחים משמעת עצמית ודורשים מעצמם. מגיעים עם חיוך בבוקר ואוהבים מאוד את שיגרת ביה"ס.  

קיימת קרן מלגות ומשפחות נזקקות- נהנות ממנה. מטרת בית הספר היא לאפשר לכל תלמיד מוכשר  בירושלים ובארץ להתחיל ולסיים את בית הספר, מבלי שבעיה כלכלית תשפיע על כך.

רבים מהבוגרים לומדים באוניברסיטאות במסלולים שונים, מרפואה ועד רוח, מהנדסה ועד אמנות בבצלאל. אחרים בוחרים להמשיך בלימודי אמנות הבמה ולומדים באקדמיות בארץ ובחו"ל.

קישורים מהירים

מערכת שנתית

חטיבת ביניים

מערכת שנתית

חטיבה עליונה